.webp.webp)
Focal C 165 SF4 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ 2 Way | |
| fS | 67 Hz |
| SD | 132 cm² |
| 60 - 21000 Hz | |
| QTS | 0.58 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 89.4 dB |
| Bl/√RE | 2.87 |
| Pmax | 160 W |
.webp.webp)
Focal C 165 SF4 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ 2 Way | |
| fS | 67 Hz |
| SD | 132 cm² |
| 60 - 21000 Hz | |
| QTS | 0.58 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 89.4 dB |
| Bl/√RE | 2.87 |
| Pmax | 160 W |
.webp.webp)
Focal 165 SF4 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Woofer | |
| fS | 66.8 Hz |
| SD | 132 cm² |
| 60 - 2000 Hz | |
| QTS | 0.60 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 89 dB |
| Bl/√RE | 2.92 |
| Pmax | 160 W |
.webp.webp)
Focal 200 SF4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Woofer | |
| fS | 46 Hz |
| SD | 201 cm² |
| 50 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 91 dB |
| Bl/√RE | 2.74 |
| Pmax | 160 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio PCS115-44 Ω | |
|---|---|
| 4″ Woofer | |
| fS | 88 Hz |
| SD | 51.5 cm² |
| 60 - 5000 Hz | |
| QTS | 0.79 |
| xmax | 2.8 mm |
| SPL1W | 83.5 dB |
| Bl/√RE | 1.9 |
| Pmax | 40 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio PCS115-88 Ω | |
|---|---|
| 4″ Woofer | |
| fS | 87 Hz |
| SD | 51.5 cm² |
| 60 - 6000 Hz | |
| QTS | 0.84 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 82.2 dB |
| Bl/√RE | 1.76 |
| Pmax | 40 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio PCS175-44 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Woofer | |
| fS | 56 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 50 - 5000 Hz | |
| QTS | 0.98 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 85.9 dB |
| Bl/√RE | 2.49 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio PCS175-88 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Woofer | |
| fS | 56 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 50 - 5300 Hz | |
| QTS | 0.83 |
| xmax | 2.3 mm |
| SPL1W | 85.9 dB |
| Bl/√RE | 2.18 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
STX W.11.100.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 4.5″ Mid Bass | |
| fS | 84 Hz |
| SD | 57 cm² |
| 80 - 15000 Hz | |
| QTS | 0.70 |
| xmax | 3 mm |
| SPL1W | 83.2 dB |
| Bl/√RE | 1.75 |
| Pmax | 100 W |
.jpg.webp)
STX W.12.100.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 4.5″ Mid Bass | |
| fS | 76 Hz |
| SD | 57 cm² |
| 70 - 15000 Hz | |
| QTS | 0.74 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 83.6 dB |
| Bl/√RE | 1.57 |
| Pmax | 100 W |
.jpg.webp)
STX W.12.100.8.WMC8 Ω | |
|---|---|
| 4.5″ Mid Bass | |
| fS | 77 Hz |
| SD | 57 cm² |
| 70 - 15000 Hz | |
| QTS | 0.70 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 83.7 dB |
| Bl/√RE | 1.57 |
| Pmax | 100 W |
.jpg.webp)
STX W.15.140.8.MCX8 Ω | |
|---|---|
| 6″ Mid Bass | |
| fS | 45 Hz |
| SD | 87 cm² |
| 50 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 86.7 dB |
| Bl/√RE | 2.26 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.15.160.16.FCX16 Ω | |
|---|---|
| 6″ Mid Bass | |
| fS | 38 Hz |
| SD | 95 cm² |
| 30 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 5.3 mm |
| SPL1W | 87.1 dB |
| Bl/√RE | 2.41 |
| Pmax | 160 W |
.jpg.webp)
STX W.15.160.8.FCX8 Ω | |
|---|---|
| 6″ Woofer | |
| fS | 37 Hz |
| SD | 95 cm² |
| 30 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.35 |
| xmax | 5.3 mm |
| SPL1W | 86.4 dB |
| Bl/√RE | 2.61 |
| Pmax | 160 W |
.jpg.webp)
STX W.16.50.4.MC4 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Mid Bass | |
| fS | 66 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 50 - 8000 Hz | |
| QTS | 1.01 |
| xmax | 3 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 1.85 |
| Pmax | 50 W |
.jpg.webp)
STX W.16.50.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Mid Bass | |
| fS | 59 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 50 - 8000 Hz | |
| QTS | 1.07 |
| xmax | 3 mm |
| SPL1W | 86.1 dB |
| Bl/√RE | 1.35 |
| Pmax | 50 W |
.jpg.webp)
STX W.18.140.4.MCX4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 40 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 88 dB |
| Bl/√RE | 3.03 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.18.140.4.WMCX4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Mid Bass | |
| fS | 40 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.37 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 87.8 dB |
| Bl/√RE | 3.14 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.18.140.8.MCX8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 37 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 2.7 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.18.140.8.WMCX8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Mid Bass | |
| fS | 38 Hz |
| SD | 143 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.40 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 87.1 dB |
| Bl/√RE | 2.64 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.18.180.16.FCX_v216 Ω | |
|---|---|
| 8″ Mid Bass | |
| fS | 37 Hz |
| SD | 125 cm² |
| 40 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 6.3 mm |
| SPL1W | 87.6 dB |
| Bl/√RE | 2.85 |
| Pmax | 180 W |
.jpg.webp)
STX W.18.180.8.FCX_v28 Ω | |
|---|---|
| 8″ Mid Bass | |
| fS | 36 Hz |
| SD | 125 cm² |
| 40 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.35 |
| xmax | 6.3 mm |
| SPL1W | 87.5 dB |
| Bl/√RE | 3.03 |
| Pmax | 180 W |
.jpg.webp)
STX W.18.200.8.FGX_v38 Ω | |
|---|---|
| 8″ Mid Bass | |
| fS | 35 Hz |
| SD | 133 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 6 mm |
| SPL1W | 86.3 dB |
| Bl/√RE | 3.04 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
STX W.18.200.8.MCX_v38 Ω | |
|---|---|
| 8″ Mid Bass | |
| fS | 34 Hz |
| SD | 133 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.35 |
| xmax | 6 mm |
| SPL1W | 86.3 dB |
| Bl/√RE | 3.07 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
STX W.18.220.8.MCX8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Woofer | |
| fS | 39 Hz |
| SD | 133 cm² |
| 40 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.30 |
| xmax | 6 mm |
| SPL1W | 88.3 dB |
| Bl/√RE | 3.1 |
| Pmax | 220 W |
.jpg.webp)
STX W.20.140.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 27 Hz |
| SD | 224 cm² |
| 30 - 6000 Hz | |
| QTS | 0.45 |
| xmax | 4.5 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 2.61 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX W.20.300.2x2.MC2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 33 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 35 - 500 Hz | |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 9 mm |
| SPL1W | 85.1 dB |
| Bl/√RE | 5.06 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
STX W.20.300.2x4.MC2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Subwoofer | |
| fS | 35 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 35 - 500 Hz | |
| QTS | 0.42 |
| xmax | 9 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 5.17 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
STX W.20.80.4.MC4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 48 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 50 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.97 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 86.5 dB |
| Bl/√RE | 2.16 |
| Pmax | 80 W |
.jpg.webp)
STX W.20.80.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Woofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 30 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 86.4 dB |
| Bl/√RE | 2.06 |
| Pmax | 80 W |
.jpg.webp)
STX W.22.200.8.MCX_v48 Ω | |
|---|---|
| 8″ Woofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 214 cm² |
| 40 - 6000 Hz | |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 5 mm |
| SPL1W | 87.8 dB |
| Bl/√RE | 2.73 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
STX W.22.250.8.FCX8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Low frequency | |
| fS | 28 Hz |
| SD | 214 cm² |
| QTS | 0.34 |
| xmax | 6.5 mm |
| SPL1W | 85.8 dB |
| Bl/√RE | 4.87 |
| Pmax | 250 W |
.jpg.webp)
STX W.25.200.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 10″ Woofer | |
| fS | 28 Hz |
| SD | 345 cm² |
| 40 - 3000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 4.5 mm |
| SPL1W | 88.9 dB |
| Bl/√RE | 4.86 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
STX W.25.300.8.MC_v28 Ω | |
|---|---|
| 10″ Low frequency | |
| fS | 65 Hz |
| SD | 346 cm² |
| 60 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 91.9 dB |
| Bl/√RE | 4.06 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
STX W.25.400.2x2.MC2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 33 Hz |
| SD | 315 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.33 |
| xmax | 7.5 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 7.38 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
STX W.25.400.2x4.MC2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 315 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.33 |
| xmax | 7.5 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 7.18 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
STX W.25.400.8.MCX8 Ω | |
|---|---|
| 10″ Mid Bass | |
| fS | 54 Hz |
| SD | 346 cm² |
| 60 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.28 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 96 dB |
| Bl/√RE | 5.81 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
STX W.27.400.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 10″ Low frequency | |
| fS | 27 Hz |
| SD | 345 cm² |
| 30 - 3000 Hz | |
| QTS | 0.33 |
| xmax | 5.5 mm |
| SPL1W | 89.7 dB |
| Bl/√RE | 4.56 |
| Pmax | 400 W |
.jpg.webp)
STX W.27.500.8.FCX8 Ω | |
|---|---|
| 10″ Subwoofer | |
| fS | 25 Hz |
| SD | 350 cm² |
| 25 - 500 Hz | |
| QTS | 0.35 |
| xmax | 13.5 mm |
| SPL1W | 85.4 dB |
| Bl/√RE | 6.93 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
STX W.30.200.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 12″ Woofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 510 cm² |
| 30 - 2000 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 89.6 dB |
| Bl/√RE | 4.3 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
STX W.30.300.4.MC4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Woofer | |
| fS | 50 Hz |
| SD | 491 cm² |
| 50 - 4000 Hz | |
| QTS | 0.75 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 92.5 dB |
| Bl/√RE | 3.82 |
| Pmax | 300 W |