.jpg.webp)
STX F.18.140.4.MCX4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Full-range | |
| fS | 49 Hz |
| SD | 133 cm² |
| 50 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 86.5 dB |
| Bl/√RE | 1.84 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX F.18.140.4.MCX4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Full-range | |
| fS | 49 Hz |
| SD | 133 cm² |
| 50 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 86.5 dB |
| Bl/√RE | 1.84 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX F.18.140.4.WMCX4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Full-range | |
| fS | 52 Hz |
| SD | 133 cm² |
| 50 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 1.88 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX F.18.140.8.MCX8 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Full-range | |
| fS | 51 Hz |
| SD | 133 cm² |
| 50 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.79 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 86.6 dB |
| Bl/√RE | 1.68 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX F.18.140.8.WMCX8 Ω | |
|---|---|
| 8″ Full-range | |
| fS | 54 Hz |
| SD | 133 cm² |
| 50 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.81 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 86.5 dB |
| Bl/√RE | 1.68 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
STX F.30.300.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 12″ Full-range | |
| fS | 55 Hz |
| SD | 490 cm² |
| 50 - 15000 Hz | |
| QTS | 1.51 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 89.6 dB |
| Bl/√RE | 2.87 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
Peerless HVS-60N18PA00-044 Ω | |
|---|---|
| 2.5″ Full-range | |
| fS | 140 Hz |
| SD | 19.6 cm² |
| 150 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.85 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 82.7 dB |
| Bl/√RE | 1.25 |
| Pmax | 8 W |
.jpg.webp)
Peerless TC10FC02-088 Ω | |
|---|---|
| 4″ Full-range | |
| fS | 150 Hz |
| SD | 59.5 cm² |
| 200 - 5000 Hz | |
| QTS | 0.51 |
| xmax | 2.7 mm |
| SPL1W | 91 dB |
| Bl/√RE | 2.77 |
| Pmax | 80 W |
.jpg.webp)
Peerless TC5FC81-044 Ω | |
|---|---|
| 1.5″ Full-range | |
| fS | 230 Hz |
| SD | 7.7 cm² |
| 200 - 15000 Hz | |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 1.1 mm |
| SPL1W | 82.8 dB |
| Bl/√RE | 1.19 |
| Pmax | 10 W |
.webp.webp)
REDCATT 20NFR4 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 185 Hz |
| SD | 11.3 cm² |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 3 mm |
| SPL1W | 82.7 dB |
| Bl/√RE | 1.71 |
| Pmax | 20 W |
.webp.webp)
REDCATT 21NFR16 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 157 Hz |
| SD | 16.6 cm² |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 4.1 mm |
| SPL1W | 82.8 dB |
| Bl/√RE | 1.38 |
| Pmax | 20 W |
.webp.webp)
REDCATT 22NFR8 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 255 Hz |
| SD | 15.9 cm² |
| QTS | 0.85 |
| xmax | 1.8 mm |
| SPL1W | 83.9 dB |
| Bl/√RE | 1.65 |
| Pmax | 40 W |
.webp.webp)
REDCATT 25NFR8 Ω | |
|---|---|
| 2.5″ Full-range | |
| fS | 123 Hz |
| SD | 21.2 cm² |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 3.9 mm |
| SPL1W | 82.6 dB |
| Bl/√RE | 1.48 |
| Pmax | 40 W |
.webp.webp)
REDCATT 30FF8 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 119 Hz |
| SD | 28.3 cm² |
| QTS | 0.78 |
| xmax | 3.7 mm |
| SPL1W | 83.8 dB |
| Bl/√RE | 1.37 |
| Pmax | 40 W |
.webp.webp)
REDCATT 31NFR8 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 115 Hz |
| SD | 28.3 cm² |
| QTS | 0.88 |
| xmax | 2.9 mm |
| SPL1W | 83.9 dB |
| Bl/√RE | 1.39 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
REDCATT 32NFR8 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 118 Hz |
| SD | 33.2 cm² |
| QTS | 0.32 |
| xmax | 3.2 mm |
| SPL1W | 89 dB |
| Bl/√RE | 2.28 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
REDCATT 35FR4 Ω | |
|---|---|
| 3.5″ Full-range | |
| fS | 67 Hz |
| SD | 38.5 cm² |
| QTS | 0.34 |
| xmax | 6.1 mm |
| SPL1W | 82.9 dB |
| Bl/√RE | 2.92 |
| Pmax | 50 W |
.webp.webp)
REDCATT 40NFR16 Ω | |
|---|---|
| 4″ Full-range | |
| fS | 115 Hz |
| SD | 50.2 cm² |
| QTS | 1.10 |
| xmax | 2.9 mm |
| SPL1W | 85.9 dB |
| Bl/√RE | 1.51 |
| Pmax | 50 W |
.webp.webp)
REDCATT 41FR8 Ω | |
|---|---|
| 4″ Full-range | |
| fS | 134 Hz |
| SD | 50.3 cm² |
| QTS | 0.75 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 88.2 dB |
| Bl/√RE | 2.02 |
| Pmax | 40 W |
.webp.webp)
REDCATT 41NFR16 Ω | |
|---|---|
| 4″ Full-range | |
| fS | 98 Hz |
| SD | 56.8 cm² |
| QTS | 0.37 |
| xmax | 5.1 mm |
| SPL1W | 88.8 dB |
| Bl/√RE | 2.86 |
| Pmax | 80 W |
.webp.webp)
REDCATT 4FR4 Ω | |
|---|---|
| 4″ Full-range | |
| fS | 79 Hz |
| SD | 50.3 cm² |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 3.3 mm |
| SPL1W | 83.7 dB |
| Bl/√RE | 2.57 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
REDCATT 5FR8 Ω | |
|---|---|
| 5″ Full-range | |
| fS | 92 Hz |
| SD | 90 cm² |
| QTS | 0.69 |
| xmax | 4.8 mm |
| SPL1W | 88 dB |
| Bl/√RE | 2.66 |
| Pmax | 120 W |
.webp.webp)
REDCATT 8FR4 Ω | |
|---|---|
| 8″ Full-range | |
| fS | 53 Hz |
| SD | 214 cm² |
| QTS | 0.38 |
| xmax | 4.9 mm |
| SPL1W | 93.7 dB |
| Bl/√RE | 4.03 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
Ciare FXI3.218 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 90 Hz |
| SD | 29 cm² |
| 80 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.44 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 85.2 dB |
| Bl/√RE | 1.5 |
| Pmax | 50 W |
.jpg.webp)
Ciare NDI3.218 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 90 Hz |
| SD | 29 cm² |
| 80 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.38 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 87.3 dB |
| Bl/√RE | 1.62 |
| Pmax | 50 W |
.jpg.webp)
Ciare NDI3.258 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 77 Hz |
| SD | 29 cm² |
| 70 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.40 |
| xmax | 3.9 mm |
| SPL1W | 83.8 dB |
| Bl/√RE | 1.74 |
| Pmax | 80 W |
.webp.webp)
LaVoce FSF030.70-1616 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 127 Hz |
| SD | 33 cm² |
| 120 - 21000 Hz | |
| QTS | 0.99 |
| xmax | 2.1 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 1.23 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
LaVoce FSF030.70-44 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 128 Hz |
| SD | 33 cm² |
| 120 - 21000 Hz | |
| QTS | 0.78 |
| xmax | 1.9 mm |
| SPL1W | 86.1 dB |
| Bl/√RE | 1.36 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
LaVoce FSF041.00-1616 Ω | |
|---|---|
| 4″ Full-range | |
| fS | 132 Hz |
| SD | 56 cm² |
| 110 - 18000 Hz | |
| QTS | 1.01 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 87.4 dB |
| Bl/√RE | 1.7 |
| Pmax | 80 W |
.webp.webp)
LaVoce FSN020.72-44 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 200 Hz |
| SD | 18 cm² |
| 200 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.78 |
| xmax | 2.3 mm |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 1.32 |
| Pmax | 30 W |
.webp.webp)
LaVoce FSN030.71-44 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 134 Hz |
| SD | 33 cm² |
| 120 - 21000 Hz | |
| QTS | 0.73 |
| xmax | 1.9 mm |
| SPL1W | 86.1 dB |
| Bl/√RE | 1.64 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
LaVoce FSN030.72-1616 Ω | |
|---|---|
| 3″ Full-range | |
| fS | 131 Hz |
| SD | 33 cm² |
| 120 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.45 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 88.7 dB |
| Bl/√RE | 1.9 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
LaVoce FSN041.00-1616 Ω | |
|---|---|
| 4″ Full-range | |
| fS | 111 Hz |
| SD | 56 cm² |
| 110 - 18000 Hz | |
| QTS | 0.40 |
| xmax | 2.6 mm |
| SPL1W | 90.6 dB |
| Bl/√RE | 2.59 |
| Pmax | 80 W |
.webp.webp)
LaVoce FSN041.00-44 Ω | |
|---|---|
| 4″ Full-range | |
| fS | 112 Hz |
| SD | 56 cm² |
| 110 - 18000 Hz | |
| QTS | 0.34 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 90.9 dB |
| Bl/√RE | 3.03 |
| Pmax | 80 W |
.webp.webp)
Tectonic TEBM65C20F-88 Ω | |
|---|---|
| 4.5″ Full-range | |
| fS | 104 Hz |
| SD | 37.2 cm² |
| 60 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.95 |
| SPL1W | 82 dB |
| Bl/√RE | 1.8 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
Tectonic TEBM65C20F-44 Ω | |
|---|---|
| 4.5″ Full-range | |
| fS | 97 Hz |
| SD | 37.2 cm² |
| 60 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.83 |
| SPL1W | 81.8 dB |
| Bl/√RE | 1.92 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
Tectonic TEBM54C30-8FE8 Ω | |
|---|---|
| 3 x 3″ Full-range | |
| fS | 125 Hz |
| SD | 25.5 cm² |
| 120 - 30000 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 3 mm |
| SPL1W | 83.8 dB |
| Bl/√RE | 1.95 |
| Pmax | 50 W |
.webp.webp)
Tectonic TEBM54C30-8F8 Ω | |
|---|---|
| 3 x 3″ Full-range | |
| fS | 125 Hz |
| SD | 25.5 cm² |
| 120 - 40000 Hz | |
| QTS | 0.41 |
| xmax | 2.8 mm |
| SPL1W | 85.2 dB |
| Bl/√RE | 2.27 |
| Pmax | 40 W |
.webp.webp)
Tectonic TEBM54C30-88 Ω | |
|---|---|
| 3 x 3″ Full-range | |
| fS | 150 Hz |
| SD | 25.5 cm² |
| 150 - 40000 Hz | |
| QTS | 0.48 |
| xmax | 2.8 mm |
| SPL1W | 85.5 dB |
| Bl/√RE | 2.34 |
| Pmax | 60 W |
.webp.webp)
Tectonic TEBM35C02-6B8 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 155 Hz |
| SD | 11 cm² |
| 100 - 35000 Hz | |
| QTS | 0.93 |
| xmax | 1.3 mm |
| SPL1W | 79.4 dB |
| Bl/√RE | 1.01 |
| Pmax | 4 W |
.webp.webp)
Tectonic TEBM35C015-6LW8 Ω | |
|---|---|
| 1.5″ Full-range | |
| fS | 148 Hz |
| SD | 10.2 cm² |
| 100 - 20000 Hz | |
| QTS | 1.07 |
| xmax | 0.9 mm |
| SPL1W | 78.9 dB |
| Bl/√RE | 0.94 |
| Pmax | 4 W |