.png.webp)
mivoc AWX184 MKII4 Ω | |
|---|---|
| 18″ Woofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1232 cm² |
| 28 - 500 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 5.5 mm |
| SPL1W | 95.3 dB |
| Bl/√RE | 9.89 |
| Pmax | 1200 W |
.png.webp)
mivoc AWX184 MKII4 Ω | |
|---|---|
| 18″ Woofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1232 cm² |
| 28 - 500 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 5.5 mm |
| SPL1W | 95.3 dB |
| Bl/√RE | 9.89 |
| Pmax | 1200 W |
.png.webp)
B&C Speaker 18PS1004 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 1210 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.40 |
| xmax | 7 mm |
| SPL1W | 93.2 dB |
| Bl/√RE | 10.3 |
| Pmax | 1400 W |
.jpg.webp)
BMS 18N830v²8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 31 Hz |
| SD | 1212 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.37 |
| xmax | 8 mm |
| SPL1W | 94.5 dB |
| Bl/√RE | 10.2 |
| Pmax | 2200 W |
.jpg.webp)
BMS 18S430v²8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 31 Hz |
| SD | 1213 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.34 |
| xmax | 8 mm |
| SPL1W | 94.9 dB |
| Bl/√RE | 10.7 |
| Pmax | 2400 W |
.jpg.webp)
Eminence DEFINIMAX 4018LF8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 1188 cm² |
| 31 - 200 Hz | |
| QTS | 0.34 |
| xmax | 8.6 mm |
| SPL1W | 94.3 dB |
| Bl/√RE | 10.8 |
| Pmax | 2400 W |
.jpg.webp)
Eighteen Sound 18ND9310B8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 31 Hz |
| SD | 1220 cm² |
| 28 - 2500 Hz | |
| QTS | 0.35 |
| xmax | 9.5 mm |
| SPL1W | 95 dB |
| Bl/√RE | 9.75 |
| Pmax | 1400 W |
.jpg.webp)
BMS 18N8408 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 30.2 Hz |
| SD | 1213 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.37 |
| xmax | 10 mm |
| SPL1W | 94 dB |
| Bl/√RE | 10.3 |
| Pmax | 2400 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio Apollo 18F8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1200 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.40 |
| xmax | 10.6 mm |
| SPL1W | 94.2 dB |
| Bl/√RE | 9.59 |
| Pmax | 2400 W |
.png.webp)
Beyma 18LEX1200Fe8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1255 cm² |
| 40 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.38 |
| xmax | 11 mm |
| SPL1W | 94.8 dB |
| Bl/√RE | 10.1 |
| Pmax | 2400 W |