.png.webp)
FaitalPRO 21XL3000 4Ω4 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1744 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.22 |
| xmax | 17.7 mm |
| SPL1W | 96.8 dB |
| Bl/√RE | 20.5 |
| Pmax | 6000 W |
.png.webp)
FaitalPRO 21XL3000 4Ω4 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1744 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.22 |
| xmax | 17.7 mm |
| SPL1W | 96.8 dB |
| Bl/√RE | 20.5 |
| Pmax | 6000 W |
.png.webp)
Precision Devices PD.2160-1N8 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 35 Hz |
| SD | 1698 cm² |
| 25 - 300 Hz | |
| QTS | 0.30 |
| xmax | 16 mm |
| SPL1W | 95.4 dB |
| Bl/√RE | 18.7 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
Eminence NSW6021-66 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 1642 cm² |
| 25 - 600 Hz | |
| QTS | 0.31 |
| xmax | 21 mm |
| SPL1W | 94 dB |
| Bl/√RE | 17.3 |
| Pmax | 5000 W |
.jpg.webp)
Eminence NSW6021-1242 x 2 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 30.7 Hz |
| SD | 1642 cm² |
| 25 - 600 Hz | |
| QTS | 0.32 |
| xmax | 21 mm |
| SPL1W | 93.6 dB |
| Bl/√RE | 17.9 |
| Pmax | 5000 W |
.png.webp)
FaitalPRO 21XL3000 8Ω8 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 1744 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.25 |
| xmax | 17.7 mm |
| SPL1W | 96.5 dB |
| Bl/√RE | 17.7 |
| Pmax | 6000 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio PSS545HE-44 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 28.8 Hz |
| SD | 1590 cm² |
| 18 - 600 Hz | |
| QTS | 0.27 |
| xmax | 21 mm |
| SPL1W | 94.1 dB |
| Bl/√RE | 18.2 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio HTS545HE-44 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 26.3 Hz |
| SD | 1534 cm² |
| 18 - 500 Hz | |
| QTS | 0.28 |
| xmax | 21 mm |
| SPL1W | 92.5 dB |
| Bl/√RE | 19.6 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
ESX VX21PRO2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 27.4 Hz |
| SD | 1662 cm² |
| QTS | 0.58 |
| xmax | 23 mm |
| SPL1W | 91 dB |
| Bl/√RE | 11.4 |
| Pmax | 12000 W |
.jpg.webp)
LaVoce SAN216.00iP1 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 36 Hz |
| SD | 1690 cm² |
| 35 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.18 |
| xmax | 20.8 mm |
| SPL1W | 96.9 dB |
| Bl/√RE | 23.8 |
| Pmax | 5000 W |
.png.webp)
RCF LF21X4518 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 28 Hz |
| SD | 1700 cm² |
| 28 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.37 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 94.7 dB |
| Bl/√RE | 13.1 |
| Pmax | 4000 W |
.png.webp)
RCF LF21N5518 Ω | |
|---|---|
| 21″ Woofer | |
| fS | 35 Hz |
| SD | 1700 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.33 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 95.3 dB |
| Bl/√RE | 17.1 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
PRV Audio 21SW4000-NDY-22 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 30.8 Hz |
| SD | 1924 cm² |
| 35 - 1200 Hz | |
| QTS | 0.28 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 95.9 dB |
| Bl/√RE | 18.2 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
LaVoce SAN215.308 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 33 Hz |
| SD | 1690 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.33 |
| xmax | 14.9 mm |
| SPL1W | 94.4 dB |
| Bl/√RE | 16.5 |
| Pmax | 4000 W |
.jpg.webp)
LaVoce SAF214.508 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1690 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.44 |
| xmax | 12.5 mm |
| SPL1W | 93.7 dB |
| Bl/√RE | 12.9 |
| Pmax | 4000 W |
.png.webp)
B&C Speaker 21SW1528 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1680 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 94.4 dB |
| Bl/√RE | 15.9 |
| Pmax | 4000 W |
.png.webp)
B&C Speaker 21SW1524 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 32 Hz |
| SD | 1680 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.30 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 95.2 dB |
| Bl/√RE | 17.9 |
| Pmax | 4000 W |
.png.webp)
B&C Speaker 21IPAL1 Ω | |
|---|---|
| 21″ Subwoofer | |
| fS | 37 Hz |
| SD | 1680 cm² |
| 37 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.21 |
| xmax | 22 mm |
| SPL1W | 96.6 dB |
| Bl/√RE | 22.8 |
| Pmax | 5000 W |