.jpg.webp)
NVX YSW1522 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 27.5 Hz |
| SD | 804 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 11.2 |
| Pmax | 1600 W |
.jpg.webp)
NVX YSW1522 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 27.5 Hz |
| SD | 804 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 11.2 |
| Pmax | 1600 W |
.jpg.webp)
NVX YSW1542 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 27.7 Hz |
| SD | 804 cm² |
| 20 - 200 Hz | |
| QTS | 0.74 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 84.5 dB |
| Bl/√RE | 10.7 |
| Pmax | 1600 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX15D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 935 cm² |
| 32 - 500 Hz | |
| QTS | 0.95 |
| xmax | 22 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 7.94 |
| Pmax | 1200 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX15D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 935 cm² |
| 32 - 500 Hz | |
| QTS | 1.02 |
| xmax | 22 mm |
| SPL1W | 86.8 dB |
| Bl/√RE | 6.97 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
SoundStream RSW.1522 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 829 cm² |
| QTS | 0.90 |
| xmax | 16.5 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 11.4 |
| Pmax | 2600 W |
.png.webp)
Stereo Integrity IB-242 x 2 Ω | |
|---|---|
| 24″ Subwoofer | |
| fS | 28.4 Hz |
| SD | 2130 cm² |
| 5 - 95 Hz | |
| QTS | 0.70 |
| xmax | 38 mm |
| SPL1W | 91.7 dB |
| Bl/√RE | 11.6 |
| Pmax | 3000 W |
.webp.webp)
DB Drive WDX15G2R.22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 29.5 Hz |
| SD | 805 cm² |
| QTS | 0.99 |
| xmax | 20 mm |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 8.03 |
| Pmax | 2500 W |
.webp.webp)
DB Drive WDX15G3R.42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 29.5 Hz |
| SD | 805 cm² |
| QTS | 0.75 |
| xmax | 23 mm |
| SPL1W | 85.5 dB |
| Bl/√RE | 8.61 |
| Pmax | 4000 W |
.webp.webp)
DS18 ZR15.4D2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 835 cm² |
| 21 - 200 Hz | |
| QTS | 0.80 |
| SPL1W | 87.7 dB |
| Bl/√RE | 7.18 |
| Pmax | 1500 W |
.png.webp)
B² RIOT15 D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 840 cm² |
| 10 - 500 Hz | |
| QTS | 0.76 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 86.6 dB |
| Bl/√RE | 8.78 |
| Pmax | 3000 W |
.png.webp)
B² RIOT15 D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 840 cm² |
| 10 - 500 Hz | |
| QTS | 0.72 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 86.6 dB |
| Bl/√RE | 9.49 |
| Pmax | 3000 W |
.png.webp)
VIBE Audio BD15D4-V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 30.1 Hz |
| SD | 755 cm² |
| 20 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.79 |
| xmax | 16 mm |
| SPL1W | 83.8 dB |
| Bl/√RE | 10.1 |
| Pmax | 3200 W |
.png.webp)
VIBE Audio BD15D2-V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 30.2 Hz |
| SD | 755 cm² |
| 20 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.72 |
| xmax | 16 mm |
| SPL1W | 84.3 dB |
| Bl/√RE | 10.7 |
| Pmax | 3200 W |
.png.webp)
SB Audience NERO-18OBN500D8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 22 Hz |
| SD | 1244 cm² |
| 21 - 3700 Hz | |
| QTS | 0.90 |
| xmax | 16 mm |
| SPL1W | 90.1 dB |
| Bl/√RE | 4.73 |
| Pmax | 1000 W |
.png.webp)
SB Audience NERO-15OBN450D8 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 25 Hz |
| SD | 866 cm² |
| 25 - 3800 Hz | |
| QTS | 0.80 |
| xmax | 16 mm |
| SPL1W | 89.2 dB |
| Bl/√RE | 4.78 |
| Pmax | 900 W |
.webp.webp)
Lii Audio H 18028 Ω | |
|---|---|
| 18″ Coaxial | |
| fS | 27.8 Hz |
| SD | 1224 cm² |
| 28 - 20000 Hz | |
| QTS | 1.20 |
| xmax | 5 mm |
| SPL1W | 94.9 dB |
| Bl/√RE | 2.94 |
| Pmax | 100 W |
.webp.webp)
Lii Audio FC-18W8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Full-range | |
| fS | 27 Hz |
| SD | 1225 cm² |
| 27 - 12000 Hz | |
| QTS | 0.73 |
| xmax | 5 mm |
| SPL1W | 93.7 dB |
| Bl/√RE | 3.98 |
| Pmax | 100 W |
.jpg.webp)
KICKER 50CWCD1542 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 28.5 Hz |
| SD | 830 cm² |
| 25 - 500 Hz | |
| QTS | 0.73 |
| xmax | 16.1 mm |
| SPL1W | 88.4 dB |
| Bl/√RE | 7.14 |
| Pmax | 900 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio UMII15-222 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 791 cm² |
| 20 - 300 Hz | |
| QTS | 0.70 |
| xmax | 24 mm |
| SPL1W | 85.4 dB |
| Bl/√RE | 7.12 |
| Pmax | 1800 W |
.jpg.webp)
Skar Audio SDR-18 D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 24 Hz |
| SD | 1164 cm² |
| QTS | 0.76 |
| xmax | 13.5 mm |
| SPL1W | 88.6 dB |
| Bl/√RE | 10.7 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
Skar Audio SDR-15 D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 755 cm² |
| QTS | 0.80 |
| xmax | 13.5 mm |
| SPL1W | 87.8 dB |
| Bl/√RE | 9.33 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
Pride LP 154 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 29.5 Hz |
| SD | 819 cm² |
| QTS | 0.70 |
| xmax | 16 mm |
| SPL1W | 86.5 dB |
| Bl/√RE | 8.15 |
| Pmax | 900 W |
.jpg.webp)
MONACOR SP-382PA8 Ω | |
|---|---|
| 15″ Woofer | |
| fS | 25 Hz |
| SD | 825 cm² |
| 25 - 4000 Hz | |
| QTS | 0.75 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 93 dB |
| Bl/√RE | 4.11 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
Goldwood GW-215/88 Ω | |
|---|---|
| 15″ Woofer | |
| fS | 29.5 Hz |
| SD | 823 cm² |
| 22 - 3000 Hz | |
| QTS | 1.95 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 92.5 dB |
| Bl/√RE | 2.28 |
| Pmax | 250 W |
.jpg.webp)
Goldwood GW-215/40/88 Ω | |
|---|---|
| 15″ Woofer | |
| fS | 30.5 Hz |
| SD | 823 cm² |
| 20 - 2500 Hz | |
| QTS | 1.09 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 92.7 dB |
| Bl/√RE | 3.71 |
| Pmax | 300 W |
.jpg.webp)
Goldwood GW-215/44 Ω | |
|---|---|
| 15″ Woofer | |
| fS | 29.6 Hz |
| SD | 823 cm² |
| 22 - 3000 Hz | |
| QTS | 1.86 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 91.9 dB |
| Bl/√RE | 2.67 |
| Pmax | 250 W |
.jpg.webp)
Goldwood GW-18588 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 30.3 Hz |
| SD | 1277 cm² |
| 20 - 6000 Hz | |
| QTS | 1.10 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 93.3 dB |
| Bl/√RE | 4.26 |
| Pmax | 340 W |
.png.webp)
Fi Car Audio IB318 v2 S44 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 24.4 Hz |
| SD | 1210 cm² |
| QTS | 0.79 |
| xmax | 34 mm |
| SPL1W | 88.7 dB |
| Bl/√RE | 7.91 |
| Pmax | 1200 W |
.png.webp)
Fi Car Audio IB318 v2 S22 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 24.4 Hz |
| SD | 1210 cm² |
| QTS | 0.79 |
| xmax | 34 mm |
| SPL1W | 89.1 dB |
| Bl/√RE | 7.9 |
| Pmax | 1200 W |
.png.webp)
Fi Car Audio IB315 v2 S44 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 26.1 Hz |
| SD | 810 cm² |
| QTS | 0.76 |
| xmax | 34 mm |
| SPL1W | 86.4 dB |
| Bl/√RE | 7.91 |
| Pmax | 1200 W |
.png.webp)
Fi Car Audio IB315 v2 S22 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 26.1 Hz |
| SD | 810 cm² |
| QTS | 0.76 |
| xmax | 34 mm |
| SPL1W | 86.7 dB |
| Bl/√RE | 7.9 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio UM18-222 x 2 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 26.2 Hz |
| SD | 1219 cm² |
| 19 - 500 Hz | |
| QTS | 0.70 |
| xmax | 22 mm |
| SPL1W | 86.8 dB |
| Bl/√RE | 10.2 |
| Pmax | 2000 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio UM15-222 x 2 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 28.4 Hz |
| SD | 815 cm² |
| 20 - 500 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 19 mm |
| SPL1W | 85.7 dB |
| Bl/√RE | 7.33 |
| Pmax | 1600 W |
.png.webp)
Acoustic Elegance IB15HT-88 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 16 Hz |
| SD | 830 cm² |
| QTS | 0.70 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 5.33 |
| Pmax | 600 W |
.png.webp)
Acoustic Elegance IB15HT-44 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 16 Hz |
| SD | 830 cm² |
| QTS | 0.70 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 85.2 dB |
| Bl/√RE | 5.33 |
| Pmax | 1000 W |
.png.webp)
Acoustic Elegance Dipole18-D82 x 8 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 22.9 Hz |
| SD | 1218 cm² |
| QTS | 0.81 |
| xmax | 12 mm |
| SPL1W | 93.3 dB |
| Bl/√RE | 4.31 |
| Pmax | 300 W |
.png.webp)
Acoustic Elegance Dipole18-D162 x 16 Ω | |
|---|---|
| 18″ Subwoofer | |
| fS | 22.9 Hz |
| SD | 1218 cm² |
| QTS | 0.81 |
| xmax | 12 mm |
| SPL1W | 93.3 dB |
| Bl/√RE | 4.31 |
| Pmax | 300 W |
.png.webp)
Acoustic Elegance Dipole15-D82 x 8 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 21.7 Hz |
| SD | 855 cm² |
| QTS | 0.94 |
| xmax | 12 mm |
| SPL1W | 91.5 dB |
| Bl/√RE | 3.48 |
| Pmax | 200 W |
.png.webp)
Acoustic Elegance Dipole15-D162 x 16 Ω | |
|---|---|
| 15″ Subwoofer | |
| fS | 21.7 Hz |
| SD | 855 cm² |
| QTS | 0.94 |
| xmax | 12 mm |
| SPL1W | 91.7 dB |
| Bl/√RE | 3.55 |
| Pmax | 200 W |