.jpg.webp)
STX W.30.200.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 12″ Woofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 510 cm² |
| 30 - 2000 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 89.6 dB |
| Bl/√RE | 4.3 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
STX W.30.200.8.MC8 Ω | |
|---|---|
| 12″ Woofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 510 cm² |
| 30 - 2000 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 89.6 dB |
| Bl/√RE | 4.3 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
STX W.30.500.2x2.MC2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 490 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.38 |
| xmax | 7 mm |
| SPL1W | 88.1 dB |
| Bl/√RE | 7.64 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
STX W.30.500.2x4.MC2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29 Hz |
| SD | 490 cm² |
| 30 - 500 Hz | |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 7 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 7.89 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
STX W.32.500.8.MC_v28 Ω | |
|---|---|
| 12″ Woofer | |
| fS | 24 Hz |
| SD | 491 cm² |
| 25 - 3000 Hz | |
| QTS | 0.27 |
| xmax | 7.5 mm |
| SPL1W | 90.9 dB |
| Bl/√RE | 6.13 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
ESX QXP1244 Ω | |
|---|---|
| 12″ Shallow Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 552 cm² |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 84.3 dB |
| Bl/√RE | 9.2 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX12D2 V42 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 547 cm² |
| 29 - 500 Hz | |
| QTS | 0.63 |
| xmax | 19 mm |
| SPL1W | 84.9 dB |
| Bl/√RE | 6.87 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Image Dynamics IDMAX12D4 V42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 547 cm² |
| 29 - 500 Hz | |
| QTS | 0.76 |
| xmax | 19 mm |
| SPL1W | 84.1 dB |
| Bl/√RE | 5.95 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
PowerBass PBX1-12D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.9 Hz |
| SD | 183 cm² |
| 30 - 400 Hz | |
| QTS | 0.60 |
| xmax | 14.5 mm |
| SPL1W | 75.5 dB |
| Bl/√RE | 6.49 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
PowerBass XL-12444 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 27.5 Hz |
| SD | 491 cm² |
| 26 - 300 Hz | |
| QTS | 0.42 |
| xmax | 8 mm |
| SPL1W | 86.6 dB |
| Bl/√RE | 8.03 |
| Pmax | 800 W |
.webp.webp)
PowerBass XL-1244D2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 28.2 Hz |
| SD | 491 cm² |
| 27 - 300 Hz | |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 9.2 mm |
| SPL1W | 85.4 dB |
| Bl/√RE | 7.69 |
| Pmax | 800 W |
.jpg.webp)
Earthquake DBXi-12D2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 24 Hz |
| SD | 360 cm² |
| QTS | 0.50 |
| SPL1W | 83.5 dB |
| Bl/√RE | 7.65 |
| Pmax | 1500 W |
.jpg.webp)
Earthquake HoLeeS-122 x 1 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26.4 Hz |
| SD | 530 cm² |
| QTS | 0.28 |
| SPL1W | 85.1 dB |
| Bl/√RE | 15.7 |
| Pmax | 10000 W |
.jpg.webp)
Earthquake MAGMA-12X2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26.4 Hz |
| SD | 530 cm² |
| QTS | 0.60 |
| xmax | 38 mm |
| SPL1W | 83.4 dB |
| Bl/√RE | 7.05 |
| Pmax | 1200 W |
.jpg.webp)
Earthquake Subzero-122 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26.8 Hz |
| SD | 530 cm² |
| QTS | 0.42 |
| xmax | 31.8 mm |
| SPL1W | 86.5 dB |
| Bl/√RE | 9.64 |
| Pmax | 2000 W |
.webp.webp)
Down4Sound SB12D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.3 Hz |
| SD | 510 cm² |
| QTS | 0.48 |
| xmax | 21 mm |
| SPL1W | 85.7 dB |
| Bl/√RE | 8.88 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Down4Sound SB12D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.9 Hz |
| SD | 510 cm² |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 21 mm |
| SPL1W | 85.8 dB |
| Bl/√RE | 8.21 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
Stereo Integrity SQL-12 Series 22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 27.9 Hz |
| SD | 532 cm² |
| QTS | 0.43 |
| xmax | 28.4 mm |
| SPL1W | 83 dB |
| Bl/√RE | 12.7 |
| Pmax | 2000 W |
.webp.webp)
REDCATT Twiggy124 Ω | |
|---|---|
| 12″ Woofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 507 cm² |
| QTS | 1.08 |
| xmax | 11.2 mm |
| SPL1W | 85.5 dB |
| Bl/√RE | 5.22 |
| Pmax | 400 W |
.webp.webp)
EUPHORIA ERFW12D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Shallow Subwoofer | |
| fS | 28 Hz |
| SD | 511 cm² |
| QTS | 0.59 |
| SPL1W | 84.1 dB |
| Bl/√RE | 8.07 |
| Pmax | 1200 W |
.webp.webp)
QUANTUM QPW3000/12D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 527 cm² |
| QTS | 0.58 |
| SPL1W | 85.4 dB |
| Bl/√RE | 8.1 |
| Pmax | 3000 W |
.webp.webp)
DB Drive DX-W12D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.6 Hz |
| SD | 511 cm² |
| QTS | 0.61 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 85.1 dB |
| Bl/√RE | 6.73 |
| Pmax | 1200 W |
.webp.webp)
DB Drive DX-W12D42 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 511 cm² |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 86.1 dB |
| Bl/√RE | 5.87 |
| Pmax | 1200 W |
.webp.webp)
DB Drive DX-W12F2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Shallow Subwoofer | |
| fS | 28.6 Hz |
| SD | 511 cm² |
| QTS | 0.67 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 82.9 dB |
| Bl/√RE | 8.52 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
DS18 ZR12.4D2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 28 Hz |
| SD | 503 cm² |
| 25 - 200 Hz | |
| QTS | 0.79 |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 7.06 |
| Pmax | 1500 W |
.webp.webp)
DS18 ZR12.2D2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 503 cm² |
| 25 - 200 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| SPL1W | 85.3 dB |
| Bl/√RE | 7.54 |
| Pmax | 1500 W |
.webp.webp)
DS18 HOOL-X12.4DHE2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 471 cm² |
| 20 - 500 Hz | |
| QTS | 0.52 |
| SPL1W | 83.7 dB |
| Bl/√RE | 12.2 |
| Pmax | 6000 W |
.webp.webp)
DS18 HOOL-X12.2DHE2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 471 cm² |
| 20 - 500 Hz | |
| QTS | 0.46 |
| SPL1W | 81.1 dB |
| Bl/√RE | 13.2 |
| Pmax | 6000 W |
.webp.webp)
DS18 HOOL-X12.1DHE2 x 1 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26 Hz |
| SD | 471 cm² |
| 20 - 500 Hz | |
| QTS | 0.44 |
| SPL1W | 80.8 dB |
| Bl/√RE | 13.8 |
| Pmax | 6000 W |
.jpg.webp)
B² RIOT12 D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.9 Hz |
| SD | 528 cm² |
| 10 - 500 Hz | |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 9.64 |
| Pmax | 3000 W |
.png.webp)
B² RAGE12 D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 26.9 Hz |
| SD | 465 cm² |
| 10 - 500 Hz | |
| QTS | 0.34 |
| xmax | 20 mm |
| SPL1W | 83 dB |
| Bl/√RE | 14.7 |
| Pmax | 6000 W |
.png.webp)
B² RAGE12 D12 x 1 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.9 Hz |
| SD | 465 cm² |
| 10 - 500 Hz | |
| QTS | 0.38 |
| xmax | 20 mm |
| SPL1W | 83.6 dB |
| Bl/√RE | 13.6 |
| Pmax | 6000 W |
.jpg.webp)
CRUNCH GTi1244 Ω | |
|---|---|
| 12″ Shallow Subwoofer | |
| fS | 28 Hz |
| SD | 525 cm² |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 18 mm |
| SPL1W | 84.6 dB |
| Bl/√RE | 7.34 |
| Pmax | 600 W |
.jpg.webp)
HiFonics ZXS12D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 28.5 Hz |
| SD | 510 cm² |
| QTS | 0.48 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 85.8 dB |
| Bl/√RE | 8.05 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
audison AV 12 D4 II2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 23 Hz |
| SD | 539 cm² |
| 25 - 400 Hz | |
| QTS | 0.50 |
| xmax | 16.8 mm |
| SPL1W | 84.1 dB |
| Bl/√RE | 9.09 |
| Pmax | 1100 W |
.jpg.webp)
audison AV 12 D2 II2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 23 Hz |
| SD | 539 cm² |
| 25 - 400 Hz | |
| QTS | 0.50 |
| xmax | 16.8 mm |
| SPL1W | 83.8 dB |
| Bl/√RE | 9.58 |
| Pmax | 1100 W |
.jpg.webp)
MUSWAY MG122 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 30 Hz |
| SD | 531 cm² |
| QTS | 0.40 |
| xmax | 14 mm |
| SPL1W | 87.5 dB |
| Bl/√RE | 8.43 |
| Pmax | 1400 W |
.webp.webp)
AudioControl EPICX12 D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.9 Hz |
| SD | 515 cm² |
| QTS | 0.55 |
| xmax | 8.5 mm |
| SPL1W | 86.7 dB |
| Bl/√RE | 8.35 |
| Pmax | 750 W |
.png.webp)
VIBE Audio SLICK12D2-V32 x 2 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 29.1 Hz |
| SD | 500 cm² |
| 25 - 850 Hz | |
| QTS | 0.57 |
| xmax | 11 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 7.34 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
Audio System X 12 EVO2 x 4 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 27.9 Hz |
| SD | 490 cm² |
| 25 - 100 Hz | |
| QTS | 0.37 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 89.4 dB |
| Bl/√RE | 10.8 |
| Pmax | 1500 W |
.jpg.webp)
Audio System CARBON124 Ω | |
|---|---|
| 12″ Subwoofer | |
| fS | 28.2 Hz |
| SD | 490 cm² |
| 27 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.59 |
| xmax | 5.5 mm |
| SPL1W | 87.2 dB |
| Bl/√RE | 5.2 |
| Pmax | 400 W |