.png.webp)
Tang Band W2-2040S4 Ω | |
|---|---|
| 2″ Subwoofer | |
| fS | 75 Hz |
| SD | 14 cm² |
| 75 - 2000 Hz | |
| QTS | 0.26 |
| xmax | 5.3 mm |
| SPL1W | 76 dB |
| Bl/√RE | 3.39 |
| Pmax | 20 W |
.png.webp)
Tang Band W2-2040S4 Ω | |
|---|---|
| 2″ Subwoofer | |
| fS | 75 Hz |
| SD | 14 cm² |
| 75 - 2000 Hz | |
| QTS | 0.26 |
| xmax | 5.3 mm |
| SPL1W | 76 dB |
| Bl/√RE | 3.39 |
| Pmax | 20 W |
.png.webp)
Tang Band W2-2355S4 Ω | |
|---|---|
| 2″ Subwoofer | |
| fS | 80 Hz |
| SD | 13 cm² |
| 80 - 5000 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 5 mm |
| SPL1W | 71.9 dB |
| Bl/√RE | 2.27 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio RC180-554 Ω | |
|---|---|
| 2 x 7″ Woofer | |
| fS | 52 Hz |
| SD | 56.4 cm² |
| 50 - 2500 Hz | |
| QTS | 0.89 |
| xmax | 4.7 mm |
| SPL1W | 76.3 dB |
| Bl/√RE | 2.33 |
| Pmax | 70 W |
.webp.webp)
REDCATT 21NFR16 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 157 Hz |
| SD | 16.6 cm² |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 4.1 mm |
| SPL1W | 82.8 dB |
| Bl/√RE | 1.38 |
| Pmax | 20 W |
.png.webp)
B² RAMPAGE RC24 Ω | |
|---|---|
| 2″ Subwoofer | |
| fS | 96.5 Hz |
| SD | 15.2 cm² |
| 80 - 6000 Hz | |
| QTS | 1.10 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 75 dB |
| Bl/√RE | 1.37 |
| Pmax | 100 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGFL2083-JN014 Ω | |
|---|---|
| 1.75″ Full-range | |
| fS | 152 Hz |
| SD | 10.4 cm² |
| QTS | 1.39 |
| xmax | 3.8 mm |
| SPL1W | 77.3 dB |
| Bl/√RE | 1.11 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGFL2079-JN014 Ω | |
|---|---|
| 2 x 4.5″ Full-range | |
| fS | 128 Hz |
| SD | 34.5 cm² |
| QTS | 1.85 |
| xmax | 3.5 mm |
| SPL1W | 84.8 dB |
| Bl/√RE | 1.16 |
| Pmax | 30 W |
.png.webp)
Tang Band W2-1767S8 Ω | |
|---|---|
| 2″ Woofer | |
| fS | 110 Hz |
| SD | 13 cm² |
| 110 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.36 |
| xmax | 3 mm |
| SPL1W | 80.2 dB |
| Bl/√RE | 1.97 |
| Pmax | 30 W |
.webp.webp)
REDCATT 20NFR4 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 185 Hz |
| SD | 11.3 cm² |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 3 mm |
| SPL1W | 82.7 dB |
| Bl/√RE | 1.71 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Peerless NE65W-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 180 Hz |
| SD | 14.7 cm² |
| 120 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.71 |
| xmax | 2.7 mm |
| SPL1W | 82.2 dB |
| Bl/√RE | 1.53 |
| Pmax | 50 W |
.jpg.webp)
Peerless PLS-50F25AL01-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 180 Hz |
| SD | 15.2 cm² |
| 150 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.99 |
| xmax | 2.7 mm |
| SPL1W | 82.1 dB |
| Bl/√RE | 1.29 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Peerless PLS-50F25AL03-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 210 Hz |
| SD | 15.2 cm² |
| 150 - 20000 Hz | |
| QTS | 1.10 |
| xmax | 2.7 mm |
| SPL1W | 82.6 dB |
| Bl/√RE | 1.29 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Peerless PLS-P8309704 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 210 Hz |
| SD | 13.9 cm² |
| 200 - 15000 Hz | |
| QTS | 0.69 |
| xmax | 2.7 mm |
| SPL1W | 82.6 dB |
| Bl/√RE | 1.49 |
| Pmax | 50 W |
.jpg.webp)
Peerless PLS-P8309834 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 140 Hz |
| SD | 15.2 cm² |
| 200 - 15000 Hz | |
| QTS | 0.63 |
| xmax | 2.7 mm |
| SPL1W | 82.1 dB |
| Bl/√RE | 1.48 |
| Pmax | 50 W |
.png.webp)
B&C Speaker 2NDF268 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 165 Hz |
| SD | 15 cm² |
| 165 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 2.6 mm |
| SPL1W | 83.6 dB |
| Bl/√RE | 1.55 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
Ciare NDI2.258 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 100 Hz |
| SD | 13.2 cm² |
| 110 - 17000 Hz | |
| QTS | 0.27 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 82.1 dB |
| Bl/√RE | 2.21 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio CE4876-1616 Ω | |
|---|---|
| 2 x 3″ Full-range | |
| fS | 150 Hz |
| SD | 26.3 cm² |
| 150 - 17000 Hz | |
| QTS | 1.14 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 85.3 dB |
| Bl/√RE | 1.13 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Kartesian Wib50_vHP8 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 155 Hz |
| SD | 14.5 cm² |
| 120 - 22000 Hz | |
| QTS | 0.46 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 82.7 dB |
| Bl/√RE | 1.94 |
| Pmax | 40 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGWL0005-JN013 Ω | |
|---|---|
| 2″ Woofer | |
| fS | 237 Hz |
| SD | 15.9 cm² |
| QTS | 0.57 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 79.9 dB |
| Bl/√RE | 2.83 |
| Pmax | 15 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE FSA021020-03003 Ω | |
|---|---|
| 2″ Woofer | |
| fS | 180 Hz |
| SD | 15.9 cm² |
| QTS | 0.57 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 79 dB |
| Bl/√RE | 2.27 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Peerless ANC-50N25AL04-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 150 Hz |
| SD | 13.9 cm² |
| 200 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.49 |
| xmax | 2.4 mm |
| SPL1W | 83.7 dB |
| Bl/√RE | 1.46 |
| Pmax | 10 W |
.jpg.webp)
LaVoce FSN020.71F8 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 212 Hz |
| SD | 18 cm² |
| 200 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.82 |
| xmax | 2.4 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 1.28 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
LaVoce FSN020.728 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 210 Hz |
| SD | 18 cm² |
| 200 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.92 |
| xmax | 2.3 mm |
| SPL1W | 84.2 dB |
| Bl/√RE | 1.28 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
LaVoce FSN021.028 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 151 Hz |
| SD | 18 cm² |
| 140 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 2.3 mm |
| SPL1W | 82.8 dB |
| Bl/√RE | 1.44 |
| Pmax | 50 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE FSA011020-04014 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 150 Hz |
| SD | 13.2 cm² |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 2.3 mm |
| SPL1W | 80.4 dB |
| Bl/√RE | 2.03 |
| Pmax | 20 W |
.webp.webp)
LaVoce FSN020.72-44 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 200 Hz |
| SD | 18 cm² |
| 200 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.78 |
| xmax | 2.3 mm |
| SPL1W | 84.4 dB |
| Bl/√RE | 1.32 |
| Pmax | 30 W |
.png.webp)
Celestion AN20758 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 153 Hz |
| SD | 12.6 cm² |
| 160 - 19000 Hz | |
| QTS | 0.84 |
| xmax | 2.3 mm |
| SPL1W | 79.7 dB |
| Bl/√RE | 1.17 |
| Pmax | 40 W |
.jpg.webp)
Peerless TA6FD00-088 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 170 Hz |
| SD | 15.2 cm² |
| 150 - 20000 Hz | |
| QTS | 1.20 |
| xmax | 2.3 mm |
| SPL1W | 81.9 dB |
| Bl/√RE | 0.95 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio CE4876-88 Ω | |
|---|---|
| 2 x 3″ Full-range | |
| fS | 203 Hz |
| SD | 26.3 cm² |
| 150 - 17000 Hz | |
| QTS | 1.42 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 87.9 dB |
| Bl/√RE | 1.1 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio CE67PR-44 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 218 Hz |
| SD | 16.6 cm² |
| 218 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.92 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 83.4 dB |
| Bl/√RE | 1.51 |
| Pmax | 30 W |
.webp.webp)
Tectonic BMR36S12-4S4 Ω | |
|---|---|
| 2 x 2.5″ Full-range | |
| fS | 155 Hz |
| SD | 17.1 cm² |
| 140 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.46 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 83 dB |
| Bl/√RE | 2 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
Peerless HVS-50N18GG01-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 200 Hz |
| SD | 12.9 cm² |
| 190 - 20000 Hz | |
| QTS | 1.40 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 82.1 dB |
| Bl/√RE | 0.95 |
| Pmax | 10 W |
.jpg.webp)
Peerless HVS-50N18PG01-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 210 Hz |
| SD | 12.9 cm² |
| 190 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.97 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 81.6 dB |
| Bl/√RE | 1.17 |
| Pmax | 12 W |
.jpg.webp)
Peerless TA6FC00-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 190 Hz |
| SD | 15.2 cm² |
| 150 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.99 |
| xmax | 2.1 mm |
| SPL1W | 81.7 dB |
| Bl/√RE | 1.13 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Peerless TA6FD00-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Woofer | |
| fS | 140 Hz |
| SD | 15.2 cm² |
| 200 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.92 |
| xmax | 2.1 mm |
| SPL1W | 80.8 dB |
| Bl/√RE | 1.02 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio CE58N-1010 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 177 Hz |
| SD | 14.5 cm² |
| 130 - 10000 Hz | |
| QTS | 0.69 |
| xmax | 2.1 mm |
| SPL1W | 81.7 dB |
| Bl/√RE | 1.37 |
| Pmax | 30 W |
.webp.webp)
Tectonic BMR36S-4C4 Ω | |
|---|---|
| 2 x 2.5″ Full-range | |
| fS | 150 Hz |
| SD | 17.1 cm² |
| 150 - 16000 Hz | |
| QTS | 0.50 |
| xmax | 2.1 mm |
| SPL1W | 83.4 dB |
| Bl/√RE | 2 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio DMA58-44 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 166 Hz |
| SD | 14.5 cm² |
| 160 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.46 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 81.8 dB |
| Bl/√RE | 1.95 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio DMA58-88 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 166 Hz |
| SD | 14.5 cm² |
| 160 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.54 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 81.7 dB |
| Bl/√RE | 1.84 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
Peerless TC6FC00-044 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 190 Hz |
| SD | 15.2 cm² |
| 100 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.85 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 82.9 dB |
| Bl/√RE | 1.17 |
| Pmax | 30 W |