.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGFL3084-JN013 Ω | |
|---|---|
| 1.25″ Full-range | |
| fS | 573 Hz |
| SD | 8.7 cm² |
| QTS | 0.82 |
| xmax | 0.6 mm |
| SPL1W | 84.1 dB |
| Bl/√RE | 1.74 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGFL3084-JN013 Ω | |
|---|---|
| 1.25″ Full-range | |
| fS | 573 Hz |
| SD | 8.7 cm² |
| QTS | 0.82 |
| xmax | 0.6 mm |
| SPL1W | 84.1 dB |
| Bl/√RE | 1.74 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE FSA010815-03003 Ω | |
|---|---|
| 1.5″ Full-range | |
| fS | 178 Hz |
| SD | 8.6 cm² |
| QTS | 0.51 |
| xmax | 1.5 mm |
| SPL1W | 78.3 dB |
| Bl/√RE | 1.93 |
| Pmax | 16 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE ASDML0800-02002 Ω | |
|---|---|
| 2″ Mid-range | |
| fS | 181 Hz |
| SD | 13.2 cm² |
| QTS | 0.51 |
| xmax | 1 mm |
| SPL1W | 83.4 dB |
| Bl/√RE | 1.83 |
| Pmax | 10 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGFL2003-HM013 Ω | |
|---|---|
| 2″ Full-range | |
| fS | 135 Hz |
| SD | 13.2 cm² |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 1.1 mm |
| SPL1W | 80.7 dB |
| Bl/√RE | 1.6 |
| Pmax | 9 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGWL0005-JN013 Ω | |
|---|---|
| 2″ Woofer | |
| fS | 237 Hz |
| SD | 15.9 cm² |
| QTS | 0.57 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 79.9 dB |
| Bl/√RE | 2.83 |
| Pmax | 15 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE FSA021020-03003 Ω | |
|---|---|
| 2″ Woofer | |
| fS | 180 Hz |
| SD | 15.9 cm² |
| QTS | 0.57 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 79 dB |
| Bl/√RE | 2.27 |
| Pmax | 20 W |
.jpg.webp)
Peerless PLS-65F25AL01-022 Ω | |
|---|---|
| 2.5″ Full-range | |
| fS | 118 Hz |
| SD | 21.2 cm² |
| 100 - 20000 Hz | |
| QTS | 0.98 |
| xmax | 2.1 mm |
| SPL1W | 82.2 dB |
| Bl/√RE | 1.14 |
| Pmax | 30 W |
.jpg.webp)
BRAX GRAPHIC GL33 Ω | |
|---|---|
| 3″ Mid-range | |
| fS | 80 Hz |
| SD | 35 cm² |
| 250 - 8000 Hz | |
| QTS | 0.26 |
| xmax | 1.5 mm |
| SPL1W | 87.3 dB |
| Bl/√RE | 2.41 |
| Pmax | 150 W |
.webp.webp)
Tectonic BMR54C-2A2 Ω | |
|---|---|
| 3 x 3″ Full-range | |
| fS | 135 Hz |
| SD | 25.5 cm² |
| 135 - 30000 Hz | |
| QTS | 0.51 |
| xmax | 2.4 mm |
| SPL1W | 84.2 dB |
| Bl/√RE | 2.24 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
HELIX CB C87.2-S33 Ω | |
|---|---|
| 3.5″ 2 way | |
| fS | 92 Hz |
| SD | 36 cm² |
| 110 - 22000 Hz | |
| QTS | 0.62 |
| xmax | 2.2 mm |
| SPL1W | 83.9 dB |
| Bl/√RE | 1.67 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE ASDWD1500-03003 Ω | |
|---|---|
| 3.5″ Woofer | |
| fS | 116 Hz |
| SD | 40.7 cm² |
| QTS | 0.51 |
| xmax | 3.8 mm |
| SPL1W | 83.1 dB |
| Bl/√RE | 3.12 |
| Pmax | 15 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGWL0009-JN013 Ω | |
|---|---|
| 3.5″ Woofer | |
| fS | 94.7 Hz |
| SD | 43 cm² |
| QTS | 0.48 |
| xmax | 3.8 mm |
| SPL1W | 82.9 dB |
| Bl/√RE | 3.19 |
| Pmax | 15 W |
.png.webp)
Tang Band W4-20992 Ω | |
|---|---|
| 4″ Woofer | |
| fS | 60 Hz |
| SD | 57 cm² |
| 60 - 7000 Hz | |
| QTS | 0.47 |
| xmax | 3 mm |
| SPL1W | 83.3 dB |
| Bl/√RE | 2.77 |
| Pmax | 56 W |
.jpg.webp)
HELIX CB C100.2-S33 Ω | |
|---|---|
| 4″ 2 way | |
| fS | 113 Hz |
| SD | 45 cm² |
| 100 - 22000 Hz | |
| QTS | 0.87 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 82.9 dB |
| Bl/√RE | 2.25 |
| Pmax | 90 W |
.jpg.webp)
HELIX CB C460.2-S33 Ω | |
|---|---|
| 4 x 6″ 2 way | |
| fS | 120 Hz |
| SD | 77 cm² |
| 90 - 22000 Hz | |
| QTS | 0.96 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 2.39 |
| Pmax | 75 W |
.jpg.webp)
HELIX Ci3 C100.2FM-S33 Ω | |
|---|---|
| 4″ Mid-range | |
| fS | 137 Hz |
| SD | 57 cm² |
| 100 - 25000 Hz | |
| QTS | 0.66 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 90.2 dB |
| Bl/√RE | 1.85 |
| Pmax | 120 W |
.jpg.webp)
HELIX Ci3 M100FM-S33 Ω | |
|---|---|
| 4″ Mid-range | |
| fS | 146 Hz |
| SD | 53 cm² |
| 120 - 6000 Hz | |
| QTS | 0.83 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 87.4 dB |
| Bl/√RE | 1.96 |
| Pmax | 120 W |
.jpg.webp)
HELIX Ci7 M100FM-S33 Ω | |
|---|---|
| 4″ Mid-range | |
| fS | 85 Hz |
| SD | 55 cm² |
| 110 - 7000 Hz | |
| QTS | 0.47 |
| xmax | 1.3 mm |
| SPL1W | 86.6 dB |
| Bl/√RE | 2.48 |
| Pmax | 150 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE ASDWL2000-02002 Ω | |
|---|---|
| 4″ Woofer | |
| fS | 85 Hz |
| SD | 65 cm² |
| QTS | 0.58 |
| xmax | 2.6 mm |
| SPL1W | 84.8 dB |
| Bl/√RE | 2.56 |
| Pmax | 10 W |
.jpg.webp)
PUNKTKILDE AUGWL1041-JN013 Ω | |
|---|---|
| 4″ Woofer | |
| fS | 45 Hz |
| SD | 55.4 cm² |
| QTS | 0.66 |
| xmax | 8.9 mm |
| SPL1W | 78.3 dB |
| Bl/√RE | 2.84 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
HELIX CB C130.2-S33 Ω | |
|---|---|
| 5″ 2 way | |
| fS | 92 Hz |
| SD | 97 cm² |
| 80 - 22000 Hz | |
| QTS | 0.92 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 86.9 dB |
| Bl/√RE | 2.19 |
| Pmax | 105 W |
.jpg.webp)
HELIX CB C570.2-S33 Ω | |
|---|---|
| 5 x 7″ 2 way | |
| fS | 67 Hz |
| SD | 149 cm² |
| 60 - 22000 Hz | |
| QTS | 0.81 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 87.4 dB |
| Bl/√RE | 2.42 |
| Pmax | 105 W |
.jpg.webp)
HELIX Ci3 C130.2-S33 Ω | |
|---|---|
| 5″ Mid Bass | |
| fS | 92 Hz |
| SD | 97 cm² |
| 80 - 25000 Hz | |
| QTS | 0.68 |
| xmax | 3.2 mm |
| SPL1W | 88.1 dB |
| Bl/√RE | 2.19 |
| Pmax | 135 W |
.jpg.webp)
HELIX Ci3 W130-S33 Ω | |
|---|---|
| 5″ Mid Bass | |
| fS | 89 Hz |
| SD | 98 cm² |
| 80 - 4000 Hz | |
| QTS | 0.74 |
| xmax | 3.2 mm |
| SPL1W | 87.1 dB |
| Bl/√RE | 2.27 |
| Pmax | 135 W |
.jpg.webp)
HELIX Ci7 W130-S33 Ω | |
|---|---|
| 5″ Mid Bass | |
| fS | 73 Hz |
| SD | 85 cm² |
| 70 - 4000 Hz | |
| QTS | 0.41 |
| xmax | 3.4 mm |
| SPL1W | 87.1 dB |
| Bl/√RE | 3.23 |
| Pmax | 180 W |
.jpg.webp)
Dayton Audio MX5-222 x 2 Ω | |
|---|---|
| 5.25″ Subwoofer | |
| fS | 45 Hz |
| SD | 84.4 cm² |
| 30 - 1000 Hz | |
| QTS | 0.43 |
| xmax | 9.3 mm |
| SPL1W | 81.4 dB |
| Bl/√RE | 3.86 |
| Pmax | 100 W |
.jpg.webp)
Peerless A-GBA-135N32CP01-022 Ω | |
|---|---|
| 5.5″ Shallow Woofer | |
| fS | 53 Hz |
| SD | 98 cm² |
| 20 - 500 Hz | |
| QTS | 0.65 |
| xmax | 7.5 mm |
| SPL1W | 80.9 dB |
| Bl/√RE | 3.91 |
| Pmax | 140 W |
.jpg.webp)
HELIX CB C690.2-S33 Ω | |
|---|---|
| 6 x 9″ 2 way | |
| fS | 56 Hz |
| SD | 205 cm² |
| 50 - 22000 Hz | |
| QTS | 0.54 |
| xmax | 2 mm |
| SPL1W | 89.7 dB |
| Bl/√RE | 3.24 |
| Pmax | 150 W |
.png.webp)
Ground Zero GZHW 16-D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 6.3″ Subwoofer | |
| fS | 51 Hz |
| SD | 141 cm² |
| QTS | 0.46 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 81.2 dB |
| Bl/√RE | 8 |
| Pmax | 1000 W |
.webp.webp)
Ground Zero GZHW 16SPL2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 6.3″ Subwoofer | |
| fS | 51 Hz |
| SD | 141 cm² |
| QTS | 0.46 |
| xmax | 15 mm |
| SPL1W | 81.2 dB |
| Bl/√RE | 8 |
| Pmax | 1000 W |
.jpg.webp)
BRAX GRAPHIC GL63 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Mid Bass | |
| fS | 52 Hz |
| SD | 139 cm² |
| 40 - 4000 Hz | |
| QTS | 0.52 |
| xmax | 4 mm |
| SPL1W | 87.9 dB |
| Bl/√RE | 3 |
| Pmax | 150 W |
.jpg.webp)
Ciare HSG1602 x 2 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Subwoofer | |
| fS | 37 Hz |
| SD | 127 cm² |
| QTS | 0.27 |
| xmax | 5.5 mm |
| SPL1W | 86.5 dB |
| Bl/√RE | 4.62 |
| Pmax | 450 W |
.jpg.webp)
ESX QE6222 x 2 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Subwoofer | |
| fS | 50.4 Hz |
| SD | 144 cm² |
| QTS | 0.43 |
| xmax | 10 mm |
| SPL1W | 81.5 dB |
| Bl/√RE | 7.85 |
| Pmax | 500 W |
.png.webp)
Hertz MP 165P.3 PRO3 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Woofer | |
| fS | 75 Hz |
| SD | 137 cm² |
| 45 - 5000 Hz | |
| QTS | 0.56 |
| xmax | 4.5 mm |
| SPL1W | 89 dB |
| Bl/√RE | 3.38 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
MATCH PP 72W-D2 x 2 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Subwoofer | |
| fS | 53 Hz |
| SD | 125 cm² |
| QTS | 0.37 |
| xmax | 5 mm |
| SPL1W | 86.3 dB |
| Bl/√RE | 4.47 |
| Pmax | 200 W |
.jpg.webp)
Peerless GBS-165F32CP00-022 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Shallow Woofer | |
| fS | 63.2 Hz |
| SD | 142 cm² |
| QTS | 0.59 |
| xmax | 4.8 mm |
| SPL1W | 85.6 dB |
| Bl/√RE | 4.02 |
| Pmax | 120 W |
.jpg.webp)
Skar Audio EVL-65 D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Subwoofer | |
| fS | 61 Hz |
| SD | 113 cm² |
| QTS | 0.39 |
| xmax | 6.3 mm |
| SPL1W | 82.8 dB |
| Bl/√RE | 6.85 |
| Pmax | 400 W |
.png.webp)
Tang Band W6-20902 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Woofer | |
| fS | 50 Hz |
| SD | 140 cm² |
| 50 - 5000 Hz | |
| QTS | 0.49 |
| xmax | 4.8 mm |
| SPL1W | 87.7 dB |
| Bl/√RE | 3.09 |
| Pmax | 60 W |
.jpg.webp)
ESX QXE6D22 x 2 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ Subwoofer | |
| fS | 50.4 Hz |
| SD | 120 cm² |
| QTS | 0.43 |
| xmax | 10 mm |
| SPL1W | 79.8 dB |
| Bl/√RE | 7.85 |
| Pmax | 500 W |
.jpg.webp)
HELIX CB C165.2-S33 Ω | |
|---|---|
| 6.5″ 2 way | |
| fS | 65 Hz |
| SD | 139 cm² |
| 60 - 22000 Hz | |
| QTS | 0.78 |
| xmax | 2.5 mm |
| SPL1W | 87.7 dB |
| Bl/√RE | 2.37 |
| Pmax | 120 W |